Ranking pralko suszarek z pompą ciepła 2023

Suszenie ubrań może być uciążliwe. Rozkładanie prania, pamiętanie o tym, żeby wyciągnąć je na czas z pralki, wiecznie rozłożona suszarka w domu w miesiącach zimowych – znasz to? A co jeśli mógłbyś kupić sprzęt, z którego wyciągałbyś idealnie miękkie, wysuszone tkaniny, których nawet nie trzeba prasować? Takim rozwiązaniem jest pralko suszarka najnowszej generacji, wyposażona w pompę ciepła.

Ranking pralko suszarek z pompą ciepła – TOP 5 najlepszych pralko suszarek z pompą ciepła 2023 roku

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Pralko-suszarka Electrolux EW9W161B PerfectCare 4899 zł Sprawdź teraz
2 Pralko-suszarka AEG L9WBC61B 5499 zł Sprawdź teraz
3 Pralko-suszarka Samsung QuickDrive WD10N84INOA 8441 zł Sprawdź teraz
4 Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WVH2849EPL 3099 zł Sprawdź teraz
5 Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WDU2852EPL 3599 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralko suszarek z pompą ciepła

1. Pralko-suszarka Electrolux EW9W161B PerfectCare

 Pralko-suszarka Electrolux EW9W161B PerfectCare

Cena: ok. 4899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten model pralko suszarki został przez producenta wyposażony w specjalnie dedykowane programy do prania i suszenia delikatnych tkanin. System DeliactCare wykorzystuje pompę ciepła i za pomocą niższej temperatury suszy ubrania. Dzięki temu kolory i fason zachowują świeżość na dłużej. Co więcej, dzięki tej technologii zużywane jest mniej energii elektrycznej, co obniża koszty użytkowania sprzętu. Za pomocą programu SteamCare można odświeżyć ubrania, zmniejszyć ilość zgnieceń i nadać świeży zapach. Ogranicza to również potrzebę prasowania tkanin. System SensiCare waży wsad bębna i dostosowuje do ilości potrzebny detergent i czas pracy. Pralka suszy wsad o wadze 3 kg już w 3 godziny, co więcej dostosowuje sposób suszenia do rodzaju tkaniny, co redukuje zgniecenia i niszczenie materiału.

 • Szerokość 60 cm
 • Głębokość 63 cm
 • Wysokość 87 cm
 • Maksymalny wsad: pranie 10 kg; suszenie 6 kg

2. Pralko-suszarka AEG L9WBC61B

 Pralko-suszarka AEG L9WBC61B

Cena: ok. 5499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W tej pralko-suszarce wprowadzono innowacyjną technologię SensiDry, która dostosowuje ustawienia w zależności od pranych tkanin- delikatnych, sportowych lub wełnianych. Bez względu na wielkość wsadu- czy to pełne pranie, czy tylko kilka rzeczy technologia ProSense ustawia czas prania i suszenia w zależności od załadunku. Dzięki temu oszczędza się czas, wodę i pobieraną energię. Kolejną innowacją jest technologia ProSteam, która dzięki działaniu pary rozluźnia włókna i ogranicza potrzebę prasowania tkanin. Producent wyposażył ten model również w technologię DualSense, która dostosowuje ruchy bębna i temperaturę do każdego prania. Dzięki temu ubrania prane i suszone są w niższej temperaturze, co zapobiega niszczeniu tkanin. Pralko-suszaka działa ponadto cicho, jak na swoje funkcje, jest stabilna i niezawodna.

 • Szerokość 60 cm
 • Głębokość 63cm
 • Wysokość 87 cm
 • Maksymalny wsad: pranie 10 kg; suszenie 6 kg.

3. Pralko-suszarka Samsung QuickDrive WD10N84INOA

 Pralko-suszarka Samsung QuickDrive WD10N84INOA

Cena: ok. 8441 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Samsung wyposażył ten model pralko-suszarki w bęben QuickDrive, który oprócz bębna ma wbudowany pulsator. Dzięki temu, że pranie porusza się w różnych kierunkach plamy i zabrudzenia usuwane są szybciej, co znacząco skraca czas prania i wirowania. Obliczono, ze czas prania skrócony jest nawet o połowę a zużycie energii o 20%. Pralko-suszarką można sterować za pomocą aplikacji, która informuje o postępach prania. W ten sposób dokładnie wiemy, kiedy możemy dołożyć delikatniejsze ubranie do pralki, możemy uruchomić ją zdalnie, nawet będąc poza domem. Program SupeSpeed będzie użyteczny, jeśli będziesz chciał wyprać i wysuszyć ubrania w krótkim czasie. Niezwykle użyteczną funkcją w pralce jest technologia Air Wash, która za pomocą gorącego powietrza dezynfekuje tkaniny. Bez użycia szkodliwych detergentów można zapewnić swoim ubraniom odświeżenie. Ubrania prane są za pomocą aktywnej piany uzyskanej dzięki technologii EcoBubble, co zapewnia oszczędność energii i ochronę tkanin. Pralka powiadamia użytkownika o konieczności zastosowania specjalnego programu do czyszczenia bębna, który bez pomocy detergentów odkaża wnętrze pralki i usuwa 99% bakterii.

 • Szerokość 60 cm
 • Głębokość 60 cm
 • Wysokość 85 cm
 • Maksymalny wsad: pranie 9 kg, suszenie 5 kg.

4. Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WVH2849EPL

 Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WVH2849EPL

Cena: ok. 3099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastosowany w tym modelu bęben VarioSoft wzorowany jest na kształcie kropli wody, dzięki czemu zapewnia doskonałe pranie zarówno delikatnych tkanin jak i mocno zabrudzonych. W pralce można wybrać opcje „mniej zgnieceń’, co ograniczy marszczenie materiału i potrzebę prasowania. Specjalnie do pielęgnacji ubranek dziecięcych, jak i dla alergików można zastosować program antyalergiczny, który dokładniej wypłukuje detergenty i pozostawia tkaniny nieskazitelnie czyste. Pralka kontroluje również ilość piany i w razie potrzeby włącza dodatkowe płukanie. Funkcja ActiveWater Plus wykrywa poziom załadunku bębna i dostosowuje do niego precyzyjną ilość wody. Jeśli nasze ubranie wymaga jedynie odświeżenia można wykorzystać funkcję odświeżania z pomocą pary- za jednym zamachem przywrócimy naszym ubraniom świeżość i zredukujemy wygniecenia.

 • Szerokość 59,8 cm
 • Głębokość 59 cm
 • Wysokość 84,8 cm
 • Maksymalny wsad: pranie 7kg; suszenie 4 kg.

5. Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WDU2852EPL

 Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WDU2852EPL

Cena: ok. 3599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta niezwykle pojemna pralko-suszarka została wyposażona w szereg udogodnień, które sprawdzą się w każdym domu. Program HygienePlus/ HygieneCare początkowo podgrzewa pranie za pomocą gorącego powietrza, co niweluje bakterie i wirusy. Innowacją dla osób chcących prać w nocy jest funkcja Nocne pranie, która redukuje hałas emitowany przez pralkę w godzinach nocnych. Suszenie można zaprogramować, aby suszyło tkaniny dokładnie do takiego poziomu, jaki Ci pasuje. Funkcja VarioPerfect oszczędza czas lub energię w zależności jak bardzo śpieszy ci się z praniem. Silnik zastosowany w tym modelu jest wyjątkowo cichy i energooszczędny. Co więcej, producent zapewnia, że jest o wiele trwalszy niż zwykłe napędy i objęty 10-letnią gwarancją. Ten model pralko-suszarki jest poza tym tani i sprawdzony przez wielu klientów.

 • Szerokość 59,8 cm
 • Głębokość 62 cm
 • Wysokość 84,8 cm
 • Maksymalny wsad: pranie 9 kg, suszenie 6 kg.

Jak działa pralko suszarka z pompą ciepła?

Jeśli marzy ci się suszarka do prania, ale nie masz w domu miejsca na dodatkowy sprzęt może warto zastanowić się nad zakupem nowoczesnej pralko-suszarki z pompą ciepła? Również, jeśli jesteś fanem rozwiązań typu 2w1 na pewno spodobają ci się modele które w jednym sprzęcie łączą funkcję pralki i suszarki. Zastosowana pompa ciepła nie tylko redukuje zużycie energii, oszczędza też czas potrzebny do dokładnego wysuszenia tkanin.

Jak działa pralko suszarka z pompą ciepła? Najprościej rzecz ujmując pompa ciepła zastosowana w pralko suszarce na początek cyklu suszenia podnosi temperaturę powietrza, potem je schładza, co powoduje usunięcie wilgoci, bez konieczności wyprowadzenia go na zewnątrz urządzenia. W wyniku tego procesu powstaje zamknięty obieg, w którym nie traci się energii. Zapewnia to redukcję zużycia prądu nawet o 50% w stosunku do suszarki kondensacyjnej. Suszenie ubrań w pralko suszarce z pompą ciepłą jest niezwykle tanie i wygodne.

Co prawda suszarki do prania są dostępne na rynku od lat, jednak przez to, że zużywały dużo energii i należało odprowadzić wodę, nie zyskały wśród klientów wielkiej popularności. Minusy starej generacji suszarek kondensacyjnych zostały zredukowane przez wprowadzenie pomp ciepła. Pranie suszone jest w niższej temperaturze, co sprawia że pobór energii jest niższy, przez co mniej zapłacimy za prąd. W nowoczesnych pralko suszarkach możemy wyprać i wysuszyć ubranie już w ciągu jedynie 3 godzin. Tak krótki cykl nie jest możliwy w pralko suszarkach starszej generacji.

Czy warto kupić pralko suszarkę z pompą ciepła?

Największym atutem pralko suszarki z pompą ciepłą jest wygoda. Według opinii użytkowników, suszenie jest tak delikatne nawet dla jedwabiu, nie uszkadza i nie gniecie tkanin, że warto je stosować również w miesiącach letnich. W filtrach zbierane są „kłaczki”, co doskonale unaocznia, że pralka wytrzepuje resztki detergentów i zmechaceń na naszych ubraniach. Na pewno warto kupić pralko suszarkę z pompą ciepła, jeśli zależy nam na szybkości prania i suszenia, zabezpieczeniu delikatnych tkanin i wygodzie.

Poniżej prezentujemy najlepsze pralko suszarki z pompą ciepła. Sprawdź, jakie są najbardziej polecane modele, które z nich mają dobre opinie i jakie pralko suszarki warto kupić. Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje oferowane przez różnych producentów, które zwiększą komfort użytkowania sprzętu. Dobre pralko suszarki z pompą ciepła mogę mieć opcje suszenia ubranek dziecięcych, tkanin delikatnych, pranie i suszenie odzieży sportowej, kurtek puchowych i kołder.