Ranking pralek z funkcją pary 2023

Czy wiesz, że nowoczesne pralki nie tylko dbają o czystość twojej odzieży, potrafią również odświeżyć tkaniny? Jeśli nie chcesz ich prać, chcesz wyeliminować alergeny i zredukować potrzebę prasowania, a do tego są energooszczędne, trwałe i polecane przez wielu zadowolonych klientów. O czym mowa? O pralkach z innowacyjną funkcją pary. Przeczytaj poniżej czym jest pralka parowa i jakie ma zalety. Dowiedz się także jakie są tanie i dobre pralki z funkcją pary i porównaj ich specyfikacje.

Ranking pralek z funkcją pary- TOP 10 najlepszych pralek z funkcją pary 2023 roku

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Nowość Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare 1799 zł Sprawdź teraz
2 Pralka LG C4 SteamSpa F4J6QY0W 1749 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Electrolux EW6F328WP PerfectCare 1698 zł Sprawdź teraz
4 Pralka LG C4 SteamSpa F2J6QY0W 1699 zł Sprawdź teraz
5 Pralka AEG L8FEC68SP 3499 zł Sprawdź teraz
6 Pralka ELECTROLUX EWT11276ELS 1399 zł Sprawdź teraz
7 Pralka AEG L7FEC48SP 2599 zł Sprawdź teraz
8 Pralka Candy GrandoVita GVS34 126TC3 1424 zł Sprawdź teraz
9 Pralka Candy Bianca BWM 148PH7/1-S 1699 zł Sprawdź teraz
10 Pralka AEG L7FBE48SP 2999 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek z funkcją pary

1. Nowość Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare

Nowość Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare

Cena: ok. 1799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 90cm, szerokość 59,7 cm, głębokość 57 cm. Klasa energetyczna :A+++. Poziom hałasu prania: 51 dB; wirowania: 75 dB. System SteamCare kończy każdy cykl prania cyklem parowym, co niweluje zgniecenia i redukuje potrzebę prasowania. Dla ubrań, które nie potrzebują pełnego prania a jedynie odświeżenia przeznaczona jest funkcja FreshScent, która zapewni świeżość i na dłużej zachowa fason i kolor. Model ten wyposażono w antyalergiczną funkcję z parą, która idealnie usuwa alergeny i bakterie z tkanin.

2. Pralka LG C4 SteamSpa F4J6QY0W

 Pralka LG C4 SteamSpa F4J6QY0W

Cena: ok. 1749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 56 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 55dB ; wirowania: 73dB. Producent zastosował w pralce program Allergy Care, który za pomocą pary likwiduje roztocza i alergeny z powierzchni pranych tkanin. Dzięki drzwiczkom, które można otworzyć w trakcie cyklu prania, możesz bez problemu dołożyć zapomniane ubranie do bębna. Bęben pralki ma możliwość poruszania w kilku kierunkach, co sprawia, ze tkaniny są równomiernie dokładnie wyprane i nasączone detergentem.

3. Pralka Electrolux EW6F328WP PerfectCare

 Pralka Electrolux EW6F328WP PerfectCare

Cena: ok. 1698 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 54,7 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 52 dB; wirowania 77dB. W pralce można wybrać pomiędzy dwoma opcjami- skrócić cykl prania i dzięki temu zaoszczędzić czas lub wydłużyć i ograniczyć zużycie energii. System SensiCare ma na celu dostosowanie ilości wody i energii do wielkości załadunku, przez co praca pralki jest wydajniejsza. Pralka posiada antyalergiczny program na bazie pary wodnej, który usuwa alergeny.

4. Pralka LG C4 SteamSpa F2J6QY0W

 Pralka LG C4 SteamSpa F2J6QY0W

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 56 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 55dB; wirowania: 72 dB. W trakcie rozpoczętego cyklu prania można w każdym momencie dodać odzież do bębna. Silnik pralki jest niezawodny i cichy, producent daje na niego 10-letnią gwarancję. Ciekawą opcją jest możliwość ściągnięcia na smartfona nowych programów prania, które można zainstalować w pralce. Pomieści Az 20 pozycji i ma coroczną aktualizację. Z kolei funkcja SmartDiagnosis pomaga rozwiązać ewentualne problemy z pralką.

5. Pralka AEG L8FEC68SP

 Pralka AEG L8FEC68SP

Cena: ok. 3499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 57,1 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 47 dB; wirowania: 75 dB. Technologia ProSense zaprojektowana jest w celu dokładnego określania wagi prania i dostosowania długości cyklu. Płyn do prania i zmiękczania tkanin jest mieszany z wodą, tak, ze dociera do każdego włókna. Pogniecione pranie można odświeżyć parą, która rozprostuje zaniecenia. Jednocześnie pralka jest niezwykle cicha.

6. Pralka ELECTROLUX EWT11276ELS

 Pralka ELECTROLUX EWT11276ELS

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 89 cm , szerokość 40 cm, głębokość 60 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 56 db; wirowania: 76 dB. Zastosowany w pralce SteamSystem to system parowy, który usuwa zgniecenia i odświeża odzież. Funkcja TimeMAnager pomaga dostosować cykl prania do tego, kiedy ci najbardziej pasuje. W pralce można również bez ryzyka prać delikatne tkaniny typu jedwab, len, wełna. Dozownik FlexiDoze Plus został zaprojektowany tak, aby uzyskać najlepsze efekty prania jednocześnie używając mało detergentu.

7. Pralka AEG L7FEC48SP

 Pralka AEG L7FEC48SP

Cena: ok. 2599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 50 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 47dB; wirowania: 73 dB. Zastosowana w pralce technologia ProSteam za pomocą pary zmniejsza ilość zagnieceń, dzięki czemu można zrezygnować lub ograniczyć prasowanie. Pralka automatycznie waży wsad i dostosowuje do tego cykl prania. Specjalna funkcja SoftPlus sprawia, że płyn zmiękczający dociera do każdego włókna tkaniny pozostawiając ją niezwykle miękką. Pralka oferuje wiele programów energooszczędnych Eco, które pomagają dbać o środowisko.

8. Pralka Candy GrandoVita GVS34 126TC3

 Pralka Candy GrandoVita GVS34 126TC3

Cena: ok. 1424 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85cm, szerokość 60 cm, głębokość 34 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 56dB; wirowania: 77 dB. Warto zwrócić uwagę na tę pralkę, jeśli szukamy kompaktowego sprzętu do małej łazienki. Poza tym nie odbiega ona swoja funkcjonalnością od swoich większych odpowiedników. System Mix Power zapewnia idealne efekty prania przy niskich temperaturach. Jeśli po zakończeniu cyklu prania nie możesz od razu wyciągnąć ubrań z bębna możesz zastosować funkcję Refresh Touch, dzięki której tkaniny zachowają świeżość.

9. Pralka Candy Bianca BWM 148PH7/1-S

 Pralka Candy Bianca BWM 148PH7/1-S

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 52 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 51 dB; wirowania: 77 dB. Dzięki innowacyjnej funkcji Zoom, w pralce można wyprać każdy rodzaj prania już w 59 minut. Pralka ma nowoczesny elektroniczny wyświetlacz gdzie znajdzie się 8 najczęściej wybieranych cykli prania. Otwór i drzwiczki pralki są mieszczone wyżej, co ułatwia wkładanie i wyciąganie prania. Dzięki aplikacji Fi App możesz mieć dostęp do dodatkowych programów, zarządzać cyklem prania i monitorować zużycie energii.

10. Pralka AEG L7FBE48SP

 Pralka AEG L7FBE48SP

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wymiary: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, głębokość 50 cm. Klasa energetyczna: A+++. Poziom hałasu prania: 51 dB; wirowania: 75 dB. Ten model wyposażony został przez producenta w bardzo trwały silnik inwerterowy, w którym ograniczono drgania i poziom hałasu. Technologia ProSteam zapewniają większą świeżość i mniej zgnieceń na tkaninach. Producent zadbał o ograniczenie zużycia energii dzięki technologii ProSense, która dostosowuje długość cyklu prania do wielkości załadunku.

Jak działa pralka z funkcją pary?

W pralce z funkcją pary zainstalowano dodatkowy generator pary która uzupełnia regularne pranie wodą. Para podgrzana do 100 stopni osiada na tkaninach i zabija bakterie i roztocza. Włókna są rozpulchnione, przez co materiał zachowuje dłużej fason i jakość. Para eliminuje zgniecenia, przez co pranie parowe jest wygodniejsze i efektywniejsze. Za pomocą pary można również odświeżyć tkaniny, bez konieczności prania, co oszczędza wodę, energię i czas.

Czy warto kupić pralkę z funkcją pary?

Jeśli nie cierpisz prasowania, jednak masz dużo ubrań które tego wymagają, dobra pralka z funkcją pary będzie idealnym rozwiązaniem. Także, jeśli czasami masz wrażenie, ze twoje ubranie wcale nie jest brudne, jednak wymaga odświeżenia, bo na przykład długo wisiało w szafie, taka pralka świetnie się sprawdzi. Ubrania letnie, po całej zimie w pawlaczu, wystarczy wrzucić na krótki program odświeżający, co zaoszczędzi czas, detergenty i przede wszystkim energię elektryczną.

Koniecznie sprawdź stworzony przez nas ranking pralek z funkcją pary, które zbierają same pozytywne opinie od użytkowników. W naszym zestawieniu znajdują się pralki ładowane od przodu, ładowane od góry a także kompaktowe pralki o mniejszych wymiarach, idealne do małych pomieszczeń. Dzięki czemu każdy znajdzie idealny model do swoich potrzeb. Warto porównać jakie dodatkowe funkcje wprowadzili producenci do swoich pralek. Najlepsza pralka z funkcją pary ma możliwość programowania poziomu aplikacji na telefonie, aktualizowania oprogramowania i sprawdzania kodu błędu w przypadku ewentualnej awarii. Są także pralki zaopatrzone w funkcje krótkiego, efektywnego prania, oszczędności energii bądź czasu, specjalnie dedykowane do tkanin delikatnych i wełny.