Ranking pralek do szerokości 60 cm 2023

Ranking pralek do 60 cm wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują sprawdzonego, a jednocześnie niezawodnego sprzętu. W stworzonym przez nas zestawieniu znajdują się wyłącznie polecane modele, które posiadają znakomite opinie użytkowników. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy nie chcą ryzykować. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać majątku, aby zakupić nowoczesne urządzenie, które będzie zgodne z aktualnymi standardami. Krótki poradnik będzie wielkim wsparciem dla osób niezdecydowanych – warto się z nim zapoznać.

Ranking pralek do szerokości 60 cm – TOP 10 najlepszych pralek do szerokości 60 cm 2023 roku

 

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Whirlpool FWL61052BPL 1049 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Miele WSA023 WCS Active 2878 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Miele WCA030 WCS Active 2779 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL 1199 zł Sprawdź teraz
5 Pralka INDESIT IWSD 51051 C ECO PL 767 zł Sprawdź teraz

Najlepsze pralki do szerokości 60 cm

1. Pralka Whirlpool FWL61052BPL

 Pralka Whirlpool FWL61052BPL

Cena: ok. 1049 zł
Znajdź najtańszą ofertę

2. Pralka Miele WSA023 WCS Active

 Pralka Miele WSA023 WCS Active

Cena: ok. 2878 zł
Znajdź najtańszą ofertę

3. Pralka Miele WCA030 WCS Active

 Pralka Miele WCA030 WCS Active

Cena: ok. 2779 zł
Znajdź najtańszą ofertę

4. Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL

 Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

5. Pralka INDESIT IWSD 51051 C ECO PL

 Pralka INDESIT IWSD 51051 C ECO PL

Cena: ok. 767 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy warto kupić małą pralkę? Jak kupić sprawdzoną pralkę do 60 cm?

Mała łazienka lub kuchnia to zmora wielu osób. Prawdą jest, że dobór sprzętów domowych jest sporym wyzwaniem. Trzeba pamiętać, że jakość urządzeń powinna znajdować się na najwyższym poziomie. Cena odgrywa tutaj rolę drugorzędną, ponieważ dobra pralka do 60 cm to inwestycja na długie lata. Czasami lepiej jest zainwestować nieco więcej gotówki, a mieć sto procent pewności, że sprzęt został wykonany z certyfikowanych komponentów najwyższej klasy. Nie wiesz, co sprawdzić przed zakupem najlepszej pralki do 60 cm? Rekomendujemy przeanalizowanie poniższych parametrów.

  • Gabaryty – pralka do 60 cm jest znakomitym wyborem w przypadku, gdy zależy nam na tym, aby zaoszczędzić przestrzeń. Nie należy jednak zapominać, że liczy się nie tylko szerokość urządzenia. Bardzo ważne jest to, aby zapoznać się jego wysokością oraz głębokością. Jest to szczególnie istotne, jeśli mamy zamiar umieścić sprzęt np. pomiędzy meblami.
  • Sposób załadunku – większość osób rekomenduje tanie pralki do 60 cm ładowane od przodu. Uchodzą one za wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, niż modele ładowane od góry. Oczywiście w dużej mierze jest to kwestia indywidualnych upodobań. Wybierając idealny model warto jest także sprawdzić, w którą stronę otwierają się drzwiczki (prawo lub lewo).
  • Prędkość obrotowa – jest to jeden z najważniejszych parametrów pralki. Dobrze, jeśli wielkość obrotów jest regulowana. W przypadku grubych oraz mocno chłonnych tkanin sprawdza się zasada „im wyższa prędkość obrotowa, tym lepiej”. Ubrania wyciągnięte z pralki będą dobrze odwirowane, dzięki czemu ich wysuszenie będzie trwać krócej. Należy jednak liczyć się z tym, że niektóre materiały mogą zostać przesadnie wygniecione.
  • Zużycie prądu – dobre i tanie pralki do 60 cm są również ekonomiczne w eksploatacji. Właśnie z tego powodu polecane są modele o klasie energetycznej A+, A++, czy też A+++.
  • Liczba dostępnych programów – oczywistym jest, że odzież produkowana jest z różnorodnych materiałów, które posiadają odmienne właściwości. W innym trybie pierzemy jeansy, bawełnianą sukienkę, czy też jedwabną bluzkę.

Tanie i dobre pralki do 60 cm – rekomendowani producenci

Nasz ranking najlepszych pralek d0 60 cm powstał z myślą o tych, którzy chcą uniknąć nietrafionego zakupu. Modele znajdujące się w zestawieniu zostały starannie wyselekcjonowane. Wybraliśmy wyłącznie najlepsze marki, które cieszą się pozytywną oceną użytkowników. Do polecanych producentów można zaliczyć m.in.:

  • Beko,
  • Electrolux,
  • Samsung,
  • Miele,
  • Bosch.