Najmniej awaryjne pralki – ranking niezawodności TOP 10 pralek 2023

Pralka to jeden z tych sprzętów, bez którego nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie naszego życia. Często jednak bywa tak, że nawet stosunkowo nowa pralka potrafi nas zaskoczyć, problemami z łożyskiem, fartuchem lub z odprowadzaniem i podgrzewaniem wody. Jaką więc pralkę wybrać, by móc przez długie lata cieszyć się jej bezawaryjnym działaniem? Zapewne opinii na ten temat jest tyle ilu użytkowników, postaramy się jednak przedstawić 10 najmniej awaryjnych pralek. Chcąc podjąć bardziej świadomą decyzję, można sięgnąć do rankingów niezawodności pralek.

Ranking 10 najmniej awaryjnych pralek 2023 roku

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Miele WDB 030WCS 2700zł Sprawdź teraz
2 Pralka Miele WDD 035WCS 3500zł Sprawdź teraz
3 Pralka Samsung WF60F4EFW0W 1200zł Sprawdź teraz
4 Pralka AEG L7FEC48SP 2500zł Sprawdź teraz
5 Pralka Samsung WW 60K42138W 1500zł Sprawdź teraz
6 Pralka BOSCH WAY 24742PL Home Professional 2700zł Sprawdź teraz
7 Pralka BOSCH WAW 24440PL 2100zł Sprawdź teraz
8 Pralka Siemens WM14N06EPL iQ300 iSensoric 1500zł Sprawdź teraz
9 Pralka Siemens WM14T46EPL iQ500 1900zł Sprawdź teraz
10 Pralka LG F2J5QN4W 1600zł Sprawdź teraz

Ranking niezawodności pralek

1. Pralka Miele WDB 030WCS

pralki ranking niezawodności

Cena ok. 2700zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka ta, to klasa wzorcowa, sama dla siebie. Jakość wyrobów na najwyższym poziomie. Przewodzi w rankingach bezawaryjności, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz perfekcyjnie dopracowanej elektrycznej warstwie. Dużą zaletą jest też oprogramowanie komputerowe, które na bieżąco się uaktualnia. Niezawodna elektronika. Front pralki pokrywa wysokiej jakości emalia odporna na zarysowania, dodatkowo jest niezwykle łatwa do czyszczenia. Opatentowany bęben SoftCare w formie plastra miodu zapewnia najwyższą ochronę tkanin.

 

2. Pralka Miele WDD 035

najmniej awaryjne pralki

Cena ok. 3500zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka WDD 035 firmy Miele jest wyposażona w klasę energetyczną A +++, co pozwala zaoszczędzić 10%, a dzięki silnikowi ProfiEco uzyskujesz wysoką wydajność i długą żywotność. Inteligentne pranie: w pełni elektroniczne sterowanie DirectSensor, automatyka wagowa – automatyczny dobór ilości wody w zależności od ilości i rodzaju pranych tkanin, elektroniczna regulacja ilości piany, pranie w niskich temperaturach (20°C przy programach: Delikatne, Bardzo delikatne oraz Wełna), funkcja prasowania wstępnego.

 

3. Pralka Samsung WF60F4EFW0W

pralki ranking niezawodności 2023

Cena ok. 1200 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo dobrymi opiniami cieszą się pralki marki Samsung i to nie tylko ze strony użytkowników, ale też organizacji konsumenckich. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że pralka posiada potencjał na ok. 10 lat bezawaryjnego działania. Klasa energetyczna A+++.  Ceramiczna grzałka jest bardziej odporna na osadzanie się kamienia niż tradycyjne modele. Funkcja Smart Check pozwala w szybki i łatwy sposób wykryć błędy w pralce za pomocą smartfona. Jeśli problem nie jest duży poradzisz sobie z jego naprawą bez mechanika.

 

4. Pralka AEG L7FEC48SP

najbardziej awaryjne pralki

Cena ok. 2500 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz, aby Twoja pralka umożliwiała pranie nawet najbardziej delikatnych tkanin? Teraz pranie stanie się łatwe i przyjemne, jak nigdy wcześniej, już teraz zdaj się na niezawodną i trwałą pralkę firmy AEG. Na uwagę tutaj zasługuje doskonałe zabezpieczenie, które posiadają te marki przed zalaniem wodą. Pralka ładowana od przodu wyposażona została w technologie Fuzzy Logic, w związku z czym jest w stanie samodzielnie dostosować parametry do danej wagi załadunku. Dzięki temu możliwe stanie się ograniczenie zużywanej wody.

 

5. Pralka Samsung WW 60K42138W

pralki najmniej awaryjne

Cena ok.1500 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Samsung AddWash to pralka z innowacyjnymi drzwiami, które umożliwiają dodawanie ubrań na każdym etapie prania. Wystarczy zatrzymać pracę pralki, otworzyć drzwi AddWash(jeśli temperatura wewnątrz bębna nie przekracza 50°C), dodać rzeczy i wznowić pracę pralki. Możesz też używać dodatkowych drzwi, aby dodać płyn zmiękczający lub dodać ubranie tylko na etapie płukania bądź wirowania. Bezawaryjny Digital Inverter(TM) zużywa znacznie mniej energii niż silniki tradycyjne – 10 lat gwarancji. Funkcja AirWash odświeża tkaniny za pomocą suchego, gorącego powietrza, które nie są jeszcze brudne, a jedynie przesiąknięte zapachami, np. z grilla czy papierosów.

 

6. Pralka BOSCH WAY 24742PL Home Professional

jakie pralki najmniej awaryjne

Cena ok. 2700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowa konstrukcja ścianek bocznych nie tylko przykuwa uwagę: system ten zapewnia także większą stabilność i redukuje wibracje. Dzięki funkcji programowania czasu zakończenia prania, nawet do 24 godziny, możesz cieszyć się jeszcze większą elastycznością. Umożliwia ona wstępne określenie czasu zakończenia programu piorącego. Dzięki elektronicznemu sterowaniu, czas prania można nastawić tak, by pranie było gotowe, na konkretną godzinę, np. po Twoim powrocie do domu. Silnik EcoSilence Drive cichy o wydłużonej żywotności.

 

7. Pralka BOSCH WAW 24440PL

ranking niezawodności pralek

Cena ok. 2100 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Klasa efektywności energetycznej A+++ (-30%): o 30% mniejsze zużycie energii niż wymóg dla najwyższej klasy A+++. Niezawodna „Pralka przyszłości” z silnikiem EcoSilence Drive™: dzięki temu możesz cieszyć się wyjątkowo cichym praniem i trwałością na lata. Funkcja AquaStop™ z dożywotnią gwarancją działania od Bosch. Jeśli dojdzie do przecieku, system natychmiast odetnie wodę i zablokuje pralkę. EcoSilence Drive™: ekstremalnie energooszczędny i wyjątkowo cichy silnik bezszczotkowy. Jest też o wiele trwalszy niż zwykłe napędy i objęty 10-letnią gwarancją.

8. Pralka Siemens WM14N06EPL iQ300 iSensoric

jakiej firmy pralki są najmniej awaryjne

Cena ok. 1500 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka iSensoric z silnikiem indukcyjnym iQDrive: trwały napęd na lata oraz najwyższa klasa efektywności energetycznej. Inteligentny i wydajny napęd bez szczotkowy iQDrive objęty 10-letnią gwarancją. Opcja varioSpeed umożliwia przyspieszenie cyklu prania nawet do 65%. Klasa efektywności energetycznej A+++ -10%.  Bęben z wysokiej jakości stali nierdzewnej pomieści nawet do 8 kg odzieży. System waterExpert sprzyja oszczędnej i ekologicznej eksploatacji pralki, dzięki sensorowemu rozpoznaniu dwóch opcji: całkowitego lub połowicznego zapełnienia bębna.

9. Pralka Siemens WM14T46EPL iQ500

jakie pralki są najmniej awaryjne

Cena ok. 1900 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka iSensoric z silnikiem indukcyjnym iQdrive, która jednocześnie pierze perfekcyjnie i zużywa minimalną potrzebną ilość wody i energii. Funkcja voltMonitor zapewnia wiarygodne informacje dotyczące wahań prądu, dzięki czemu pralka staje się mniej awaryjna. Elementy innowacyjnej konstrukcji bębna waveDrum z unikalnym, falistym kształtem i asymetrycznymi łopatkami doskonale dbają o pranie. Dzięki opcji speedExpert można skrócić czas prania nawet o 65%. Pralka posiada program Outdoor/Impregnacja przeznaczony do ubrań wodoodpornych.

10. Pralka LG F2J5QN4W

pralki ranking niezawodności

Cena ok. 1600 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka LG jeżeli chodzi o najmniej awaryjne pralki porównywalna jest z Siemensem, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązania zastosowane w ich wnętrzu. Ciekawą innowacją jest napęd – silnik przekazuje obroty bezpośrednio do bębna, co przyczynia się do redukcji wibracji oraz eliminuje źródło najczęstszych usterek – urwanie paska klinowego. Klasa energetyczna A+++ -30%. Funkcja Tag On pozwala pobrać na smartfona nowe programy prania. Funkcja inteligentnej diagnostyki rozwiązuje niemal wszystkie drobne problemy, zanim staną się większe.

Wybierając pralkę, wiele osób zaczyna od rozpoznania rynku i wybór najlepszej marki pralek. Obecnie różnice między tymi najlepszymi markami nie są duże i trudno znaleźć jakieś obiektywne kryteria faktycznie odróżniające się np. pod względem awaryjności. Po pierwsze, musi być ona niezawodna i oszczędna. Pranie tak jak i większość elementów życia codziennego, powoli, ale jednak poddaje się technologicznym innowacjom. Systemy inteligentnego prania dostosowują zużycie mediów czy detergentu do wielkości załadunku. Dodatkowo producenci oferują mnóstwo różnego rodzaju dodatkowych funkcji, które często mogą być przydatne.

Po drugie bardzo istotne przy wyborze pralki jest sprawdzenie, jaki jest koszt części zamiennych. Składa się na niego: cena części, serwisu i dojazdu. Może się okazać, że naprawa przekracza nawet cenę nowej pralki. Wprawdzie producenci zapewniają, że ich pralki są niezawodne, to jednak statystyki pokazują, że około 10-20% ulegnie awarii krótko po zakończeniu okresu gwarancyjnego.