Ranking pralek do szerokości 55 cm 2023

Niejedna osoba zastanawia się, jaka jest najlepsza pralka do 55 cm. Nasz ranking 2023 to doskonała opcja dla tych, którzy racjonalnie wydają pieniądze. Opinie użytkowników potwierdzają, że są to sprzęty wydajne, funkcjonalne oraz wytrzymałe, a więc taki zakup opłaca się najbardziej. Dobra pralka do 55 cm wcale nie musi kosztować majątku, dzięki czemu osoby z mocno ograniczonym budżetem również znajdą coś dla siebie. Jeśli jednak nie masz pojęcie, jak wybrać właściwy sprzęt, to skorzystaj z naszego poradnika.

Ranking pralek do szerokości 55 cm – TOP 10 najlepszych pralek do szerokości 55 cm 2023 roku

 

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Electrolux EWC1350 1388 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S 1426 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Electrolux EWT11262ILW 1239 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S 1239 zł Sprawdź teraz

Najlepsze praleki do szerokości 55 cm

1. Pralka Electrolux EWC1350

 Pralka Electrolux EWC1350

Cena: ok. 1388 zł
Znajdź najtańszą ofertę

2. Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

Cena: ok. 1426 zł
Znajdź najtańszą ofertę

3. Pralka Electrolux EWT11262ILW

 Pralka Electrolux EWT11262ILW

Cena: ok. 1239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

4. Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

Cena: ok. 1239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aranżacja małej łazienki – jaką pralkę wybrać?

Wiadomym jest, że małe wnętrze nie jest ustawne i łatwe w aranżacji. Czasami trzeba się natrudzić, aby pomieszczenie było komfortowe w codziennej eksploatacji. Podczas doboru sprzętu należy pamiętać o wielu czynnikach. Nie można zapomnieć, że są one wymieniane raz na kilka, a nawet kilkanaście lat, a więc będą znajdować się w naszym domu przez długi czas. Dobra pralka do 55 cm powinna posiadać smukłą konstrukcję, której wpasowanie w otoczenie nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Oczywiście oprócz szerokości liczy się również wysokość oraz głębokość wybranego modelu. Jeśli chcesz zakupić sprawdzoną pralkę do 55 cm, to przeanalizuj takie parametry, jak m.in.:

  • Moc sprzętu – w dużej mierze decyduje ona o efektywności urządzenia. Zwykle jest tak, że im wyższa moc, tym krótszy cykl pełnego prania, jednak nie jest to warunkiem koniecznym. Sprzęty o dużej mocy zapewniają nieprzeciętną dokładność oraz skuteczność, co pozwala usunąć z odzieży nawet rozległe i trudne w eliminacji plamy. Warto jednak wziąć pod uwagę podwyższone zużycie prądu, co negatywnie wpływa na koszty eksploatacyjne.
  • Klasa energetyczne – w sprzedaży znajdziemy wiele urządzeń o klasie energetycznej B, a nawet niższej. Trzeba jednak pamiętać, że taka inwestycja nie jest zbyt opłacalna. Najlepszym wyborem jest dobra i tania pralka do 55 cm oznaczona symbolem A. Warto także sprawdzić liczbę „+” przy literce. Im jest ich więcej, tym mniejsze zużycie energii. Najbardziej ekonomiczne w użytku są pralki A+++.
  • Wykonanie – sprzęt domowy jest zwykle intensywnie użytkowany. Z tego względu powinien on zostać wykonany z najwyższej klasy tworzyw, które spełniają wszystkie aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Liczy się to, aby były one trwałe oraz niepodatne na uszkodzenia. Pralka nawet po latach powinna prezentować się zupełnie tak, jak w dniu zakupu. Należy zwrócić uwagę nawet na najdrobniejsze detale. Design również ma znaczenie.
  • Parametry użytkowe – mowa tutaj w szczególności o ładowności bębna, maksymalnej prędkości obrotowej, liczbie dostępnych programów, czy też dodatkowych funkcjach.

Tanie i dobre pralki do 55 cm szerokości – renomowani producenci

Opinie użytkowników pozwoliły nam stworzyć ranking pralek do 55 cm. To dobre urządzenia, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Takie sprzęty nie są podatne na usterki, czy też awarie. Ponadto są w stu procentach ergonomiczne w codziennym użytkowaniu. Do polecanych marek można zaliczyć m.in.:

  • Miele,
  • LG,
  • Bosch,
  • Whirlpool,
  • Electrolux.