Ranking pralek wirnikowych 2023

W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim pralki automatyczne. Warto jednak wiedzieć, że zakres możliwości jest o wiele większy. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań stawiają na dobre pralki wirnikowe. Trzeba podkreślić, że tego typu sprzęty również mogą posiadać doskonałe parametry użytkowe. Istotne jest jednak to, aby znaleźć model, który będzie właściwie dopasowany do osobistych potrzeb. Ranking pralek wirnikowych wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy rozsądnie inwestują swoją gotówkę.

Ranking pralek wirnikowych – TOP 10 najlepszych pralek wirnikowych 2023 roku

 

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Adler AD8051 213 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Electro Line XPB65-8 285 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Electro Line XPB40-8A 399 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Radomet PWR-13A-L 879 zł Sprawdź teraz
5 Pralka Radomet PWR-13A Inox 849 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek wirnikowych

1. Pralka Adler AD8051

 Pralka Adler AD8051

Cena: ok. 213 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu 2023 można znaleźć najlepsze pralki wirnikowe, które znakomicie sprawdzą się np. podczas wakacyjnego wyjazdu. Opisywane urządzenie posiada pojemność 3 kg. Jest ono relatywnie lekkie, a zarazem wytrzymałe, dzięki czemu przetrwa nawet najbardziej intensywną eksploatację. Jego przetransportowanie nie będzie żadnym wyzwaniem, ponieważ waży jedynie 6 kg. Moc znajduje się na poziomie 150 W. Atutem jest niskie zużycie energii oraz wody. Nie trzeba obawiać się wysokich kosztów eksploatacji.

2. Pralka Electro Line XPB65-8

 Pralka Electro Line XPB65-8

Cena: ok. 285 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowana pralka półautomatyczna o pojemności 6,5 kg może stanowić wyposażenie np. domku letniskowego. Została ona wykonana z certyfikowanych tworzyw sztucznych, które cechują się wysoka odpornością na procesy korozyjne oraz uszkodzenia mechaniczna. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy poszukują urządzenia, które posłuży przez lata. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają przenoszenie sprzętu. Waga prezentowanej pralki wirnikowej to 10 kg.

3. Pralka Electro Line XPB40-8A

 Pralka Electro Line XPB40-8A

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywana pralka wirnikowa z wirówką o pojemności 4,5 kg z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy zwracają uwagę nawet na detale. Przedstawiany model przyciąga spojrzenia nowoczesnym wzornictwem. Jest ono w pełni bezpieczne w eksploatacjo. Należy zaznaczyć, że zostało zaprojektowane w zgodzie z aktualnie obowiązującymi standardami. Konstrukcja jest lekka oraz mobilna, a więc można użytkować ją w rozmaitych warunkach. Plusem jest również ekonomiczna cena.

4. Pralka Radomet PWR-13A-L

 Pralka Radomet PWR-13A-L

Cena: ok. 879 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowana mała pralka wirnikowa o pojemności 1,5 kg posiada szereg pozytywnych opinii użytkowników. Jest to urządzenie o lakierowanej powierzchni, które doskonale znosi negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Ponadto sprzęt prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie pod względem wizualnym. Moc znajduje się na poziomie 1700 W. Jest to pralka turystyczna, którą z łatwością można zabrać ze sobą. Jej obsługa jest wyjątkowo prosta, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem.

5. Pralka Radomet PWR-13A Inox

 Pralka Radomet PWR-13A Inox

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię dobra i tania pralka wirnikowa? Koniecznie sprawdź prezentowany model o załadunku 1,5 kg. Niewielkie gabaryty ułatwiają przenoszenie sprzętu. Jest to idealna opcja dla osób oczekujących intuicyjnej obsługi oraz wysokiej niezawodności. Zaletą jest także ekonomiczna cena zakupu. Nie trzeba posiadać zbyt dużego budżetu. Optymalne zużycie zasobów również stanowi spory plus, który redukuje koszty eksploatacyjne.

Czym jest pralka wirnikowa?

Nie każdy wie, czym jest pralka wirnikowa. Nie jest to sprzęt do użytku domowego. Wynika to z faktu, że jego wydajność jest zbyt niska. Tergo rodzaju urządzenia przypominają popularne pralki „Franie”, które były użytkowane kilkadziesiąt lat temu. Omawiany sprzęt stosowany jest często, jako wyposażenie np. placu budowy, czy też działki letniskowej. Bez trudu można znaleźć model niewielki, a jednocześnie lekki, którego swobodne przenoszenie nie będzie stanowić żadnego wyzwania.

Zasada działania pralek wirnikowych nie jest skomplikowana. W dużej mierze odpowiada to za ich nieprzeciętną niezawodność. Tego rodzaju sprzęt uchodzi za bezawaryjny oraz niepodatny na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Użytkownik musi napełnić bęben wodą, a następnie załadować ubrania. Warto wspomnieć, że to nie bęben porusza się podczas pracy. Obracające się wirniki wprawiają w ruch wodę oraz zawartość pralki, dzięki czemu możliwe jest jej działanie.

Czy warto kupić pralkę wirnikową – zalety i wady pralek wirnikowych

Dobra i tania pralka wirnikowa z grzałką i wirówką może poradzić sobie nawet z mocno zabrudzonymi ubraniami. Nie jest to jednak opcja na co dzień. Obecnie tylko nieliczni decydują się na zakup omawianego urządzenia, ponieważ pralki automatyczne zapewniają nieporównywalnie wyższy komfort. Niektórzy jednak są na tyle przyzwyczajeni do „dawnych sprzętów”, że nie wyobrażają sobie obsługi innych modeli. Dotyczy to przede wszystkim starszego pokolenia. Pralka wirnikowa z podgrzewaniem wody świetnie sprawdzi się jednak poza domem np. na kempingu.

Do zalet pralek wirnikowych można zaliczyć m.in.:

 • wytrzymałą konstrukcję,
 • nieskomplikowane działanie,
 • brak dużej ilości elektroniki,
 • wysoką niezawodność,
 • możliwość eksploatacji w niemal każdych warunkach,
 • mobilność i łatwy transport,
 • niewielkie gabaryty,
 • niską cenę zakupu,
 • optymalne zużycie wody oraz energii.

Wady pralek wirnikowych to przede wszystkim:

 • niewygodna obsługa,
 • niska ładowność,
 • długi czas pracy,
 • relatywnie niska moc.

Jakie pralki wirnikowe warto kupić – polecani producenci

Jeśli interesują Cię najlepsze pralki wirnikowe dostępne na rynku, to koniecznie sprawdź nasz ranking 2023. Umieściliśmy w nim wyłącznie godne zainteresowania modele, które są polecane nawet przez najbardziej wymagające osoby. Warto jest ostawić na sprzęt renomowanego producenta, gdyż tylko wtedy można mieć pewność, że komfort użytkowania będzie znajdował się na wysokim poziomie. Do rekomendowanych marek można zaliczyć m.in.:

 • Adler,
 • ELECTRO-LINE,
 • RADOMET.